Co je "Bolatická 20"

V roce 1977 zorganizovali nadšenci z řad turistů, kteří si říkali TRAPEŘI, pochod na 20km v okolní krajině. Akci tenkrát nazvali Pochod na počest osvobození Bolatic sovětskou armádou. Pochody se pak organizovaly každým rokem okolo 16.dubna a původní trasa vedla směr Sudice a zpět přes Strahovice do cíle.

V roce 1981 se poprvé rozšířila akce o běh po stejné trati jako je pochod. Start a cíl byl v této době na fotbalovém hřišti. V roce 1989 se start a cíl přesunul na místní koupaliště, kde je od této doby pořádán každoročně a trasa vede lesem okolo Strahovských rybníků, nad Chuchelnickým lesem, přes Bělou, okolo hájenky „Forele“, lesem za Borovou a zpět na koupaliště do cíle.
V začátcích byla účast okolo 100 běžců a 200 pochodujících, v současné době se účast zvýšila na přibližně 100 běžců a 400-500 pochodujících. Od roku 2008 přijíždějí pravidelně naší přátele z družební obce Doľany na Slovensku a účastní se pochodu.

Náš závod a pochod také najdete v termínovkách spolupracujících webových stránek jako jsou PRAJZSKYBK.WEBNODE.CZ, BEHEJ.COM nebo CESKYBEH.CZ.