BOLATICKÉ DVACÍTKA 2022

44.ročník se uskuteční 24.dubna 2022 v areálu Koupaliště Bolatice. Pořadatelé zvou všechny běžecké a turistické nadšence. 

Plakát Bolatická 20 - 2022

 

 

 

 

 

Co je "Bolatická 20"

V roce 1977 zorganizovali nadšenci z řad turistů, kteří si říkali TRAPEŘI, pochod na 20km v okolní krajině. Akci tenkrát nazvali Pochod na počest osvobození Bolatic sovětskou armádou. Pochody se pak organizovaly každým rokem okolo 16.dubna a původní trasa vedla směr Sudice a zpět přes Strahovice do cíle.

V roce 1981 se poprvé rozšířila akce o běh po stejné trati jako je pochod. Start a cíl byl v této době na fotbalovém hřišti. V roce 1989 se start a cíl přesunul na místní koupaliště, kde je od této doby pořádán každoročně a trasa vede lesem okolo Strahovských rybníků, nad Chuchelnickým lesem, přes Bělou, okolo hájenky „Forele“, lesem za Borovou a zpět na koupaliště do cíle.
V začátcích byla účast okolo 100 běžců a 200 pochodujících, v současné době se účast zvýšila na přibližně 100 běžců a 400-500 pochodujících. Od roku 2008 přijíždějí pravidelně naší přátele z družební obce Doľany na Slovensku a účastní se pochodu.

Náš závod a pochod také najdete v termínovkách spolupracujících webových stránek jako jsou PRAJZSKYBK.WEBNODE.CZ, BEHEJ.COM nebo CESKYBEH.CZ.

 

Pochod

Pochod Bolatická Dvacítka je možno absolvovat na plné dvaceti kilometrové, nebo na zkrácené deseti kilometrové trati. Trasa vede převážně v příjemném prostředí lesa.
Mapa trasy pochodu.

Běh

Běh "Bolatická Dvacítka 20" je možno absolvovat na plné 20-ti kilometrové nebo na zkrácené 10- ti kilometrové trati.
U obou tratí se střídají úseky spíše crosové s úseky po asfaltu.
Mapa trasy běhu.